понеділок, 13 липня 2015 р.

Година народознавства "Нема переводу добрим звичаям народу"

Свято Купала — одне з найпоетичніших народних свят — сягає своїм корінням у глибину віків. Під різними назвами його знають у багатьох європейських країнах. Припадає воно на середину літа, на період літнього сонцестояння. Свого часу християнська церква приурочила свято до дня Івана Хрестителя, від якого воно запозичило свою нову назву. Відзначають його 7 липня – це час пишного буяння й розквіту природи, а разом з тим короткого перепочинку хліборобів перед початком жнив.
В Україні свято Купала має глибоке коріння в народному побуті і міцну естетичну основу. В наш час традиції його святкування зберігаються і відроджуються, воно і досі полонить нас своєю красою і самобутністю.
Дізнатися про древнє та таємниче дійство, про його язичницьке коріння та духовну спорідненість з великим християнським святом Різдва Іоанна Предтечі можна з монографій та наукових видань метрів української етнографії О.Воропая, В. Скуратівського тощо. Також увазі гостей було запропоновано інші матеріали про липневі свята.
Година народознавства «Нема переводу добрим звичаям народу», проведена у читальній залі, дала змогу поринути у вир чарівної, глибинної природи, доторкнутися до дивного таїнства, повернутися до духовних витоків. Адже купальська ніч - це саме те диво, до якого ми так прагнемо, саме та квітка папороті, яку так сподіваємося знайти.

 




Немає коментарів:

Дописати коментар