четвер, 3 грудня 2015 р.


 
У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям  інвалідів.
Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.
Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організації інвалідів України» http://www.soiu.com.ua
Всеукраїнське громадське соціально-політичне об'єднання «Національна Асамблея інвалідів України»http://naiu.org.ua
Інтернет-портал Наукового товариства інвалідів «Інститут соціальної політики»  http://info.rehab.org.ua/ukrainian
Життя та проблеми інвалідів в Україні і світі на сайті «Повір у себе!» http://believe.net.ua
Сайт «Крок» для спеціалістів з виховання та навчання дітей з особливими потребами  http://www.krok.org.ua
У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

У читальній залі бібліотеки-філії №2 3 грудня спільно зі старшокласниками ЗОШ №1 було проведено годину доброти «Людським теплом і добротою хай зігріваються серця», на яку запросили Зазулю А.Р., Ташкова М.П.  та Дмітрієва  А.Г., людей  з обмеженими фізичними можливостями. Для них прозвучали теплі слова підтримки, пісні та вірші. Присутні переглянули цікавий відеоролик про інвалідів, які досягли багато в житті, незважаючи на свій стан.




       Ми духом стійкі

Не дивіться на нас жалісливо.
Ми — такі, як і ви, як і всі.
Теж ми прагнемо бути щасливі
Попри всі ваші щирі жалі.

Ми – такі, як усі, тільки звикніть,
Не глузуйте й сльозу не роніть.
Як нам хочеться іноді крикнуть,
Що ваш погляд пекуче болить!

Ми звикаєм не бачити очі,
Ми не чуємо шепіт слизький,
Лише схлипуємо серед ночі:
"Ну чому я на світі такий?!"

Та щоб мама, бува, не почула,
Ми зі сліз тих складаєм вірші,
Щоби доля нарешті збагнула –
Ми – незламні, ми – духом стійкі!

Перемучимо! Переборемо!
Вранці – будем сміятися знов
І змагатися будемо з болем,
І ловити в очах... любов.

Пам'ятаючи муки розп'яття –
"Бо ж не відали, що творили..."
Несемо ми "свій хрест" із завзяттям
І прощаємо, як нас учили...

                             Лілія Завойська,

випускниця Інституту філології та масових комунікацій

2 коментарі: